Strona glowna

Asortyment

Grupa PSB Ekonomik

Historia

Dnia 1 września 2003 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 rozpoczęła swoją działalność firma symulacyjna pod nazwą "Grupa PSB - Ekonomik". Jej patronatem została "Grupa PSB - Polskie Składy Budowlane", obecnie największa sieć hurtowni materiałów budowlanych w Polsce.

Firma symulacyjna jest zorganizowana na wzór prawdziwego przedsiębiorstwa.Uczniowie pracują w czterech działach: osobowym, handlowym, księgowym i marketingu. Każdy z nich ma swój zakres czynności a nauczyciel stara się tak kierować pracą w firmie, aby uczeń mógł pracować samodzielnie i wykazać się przedsiębiorczością.

Symulacja działalności dotyczy jedynie obrotu towarami i pieniędzmi. Wszystkie pozostałe funkcje i wykonywane działania oraz czynności są takie same jak w przedsiębiorstwie  rzeczywistym, np. obieg dokumentacji, praca w poszczególnych działach na stanowiskach administracyjnych, w kadrach, w księgowości oraz w sekretariacie itp

W działalności firmy zaangażowani zostali uczniowie klas IV i V, a nad prawidłowym przebiegiem tych działań pracują panie prof. Małgorzata Żebrowska i Teodozja Plebańczyk.

www.psb.com.pl