Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny: Horacego, Feliksa i Grzegorza.


Strona główna
Informacje o szkole
Hymn Szkoły Kopernikowskiej
Ceremoniał Szkolny
Aktualności
Patron
Dyrekcja
Sekretariat i księg...
Kadra pedagogiczna
Statut
Galeria
Publikacje
Oferta dla gimnazj...
Podręczniki
Matura
Archiwum


  Profilaktyka antyalkoholowa w naszej szkole


W dniu 17 III 2008 odbyło się na sali gimnastycznej spotkanie o charakterze profilaktycznym (tematyka antyalkoholowa) dla uczniów klas I technikum i liceum naszej szkoły. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji szkolnego programu "Nie daj sobą manipulować" i z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Trzeźwości.

Zaproszeni goście: pani psycholog Bożena Skórska, pani Barbara Maj - pielęgniarka mówiły
o przyczynach i motywach skłaniających ludzi do picia alkoholu oraz skutkach zdrowotnych
i społeczno-moralnych wynikających z alkoholizmu. Pan Jan Sempioło - pracownik naszej szkoły, opowiedział o swoich zmaganiach z chorobą alkoholową i kilkunastoletniej abstynencji.

Młodzież klas I w skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchała gości. Najwięcej emocji wzbudziło tzw. "świadectwo" pana Sempioło, który szczerze wyjawił jak ciężko było mu walczyć z chorobą alkoholową.

Podsumowując spotkanie, pani psycholog objaśniła uczniom z jakiej pomocy dla swoich bliskich z problemem alkoholowym, mogą skorzystać na terenie Buska i w województwie.

Anna Jaskulska

Otwarcie spotkania przez p. pedagog Annę Jaskulską. Dyskusja młodzieży z p. psycholog Bożeną Skórską na temat uroczystości bezalkoholowych.
Pan J. Sempioło opowiada o zmaganiach z chorobą. Joanna Jędryjaszek z p. Janem Sempioło.

© Jolanta Dabińska. Wszystkie prawa do kopiowania i wykorzystywania zamieszczonych materiałów bez zgody autora zastrzeżone.